𝑃𝑎𝑑𝑎𝑛𝑔𝑢̨ 𝑘𝑒𝑖𝑡𝑖𝑚𝑜 𝑚𝑒𝑡𝑎𝑠: 𝑘𝑎𝑖𝑝 𝑝𝑟𝑎𝑖𝑙𝑔𝑖𝑛𝑡𝑖 𝑗𝑢̨ 𝑛𝑎𝑢𝑑𝑜𝑗𝑖𝑚𝑎̨ 𝑖𝑟 𝑏𝑢̄𝑑𝑎𝑖 𝑎𝑡𝑠𝑖𝑠𝑣𝑒𝑖𝑘𝑖𝑛𝑡𝑖 𝑠𝑢 𝑎𝑡𝑖𝑡𝑎𝑟𝑛𝑎𝑣𝑢𝑠𝑖𝑜𝑚𝑖𝑠. 🚗

Gamtoje padangoms 𝐬𝐮𝐢𝐫𝐭𝐢 𝐠𝐚𝐥𝐢 𝐩𝐫𝐢𝐫𝐞𝐢𝐤𝐭𝐢 𝐢𝐫 𝟏𝟒𝟎 𝐦𝐞𝐭𝐮̨, jos dažnai 𝐭𝐚𝐦𝐩𝐚 𝐠𝐚𝐢𝐬𝐫𝐨 𝐩𝐫𝐢𝐞𝐳̌𝐚𝐬𝐭𝐢𝐦𝐢. O kai padangos dega tam nepritaikytose krosnyse, 𝐢̨ 𝐚𝐩𝐥𝐢𝐧𝐤𝐚̨ 𝐢𝐬̌𝐬𝐢𝐬𝐤𝐢𝐫𝐢𝐚 𝐝𝐚𝐮𝐠𝐲𝐛𝐞̇ 𝐤𝐞𝐧𝐤𝐬𝐦𝐢𝐧𝐠𝐮̨ 𝐦𝐞𝐝𝐳̌𝐢𝐚𝐠𝐮̨. Padangos gali kenkti aplinkai ir tada, kai jų krūvą paprasčiausiai apšviečia saulė – į orą išsiskiria metano dujų, kurios sukelia šiltnamio efektą.

♻️ Tuo tarpu pas teisėtus atliekų tvarkytojus patekusios padangos gali būti perdirbtos, o jų guma panaudota, pavyzdžiui, guminėms sporto aikštelių dangoms, atitvarams, guminiams kilimėliams, batų padams, kitiems daiktams gaminti arba energijai gauti. Pakartotinai panaudoti galima ir iš padangų atgautą metalą.

🔰 𝐺𝑦𝑣𝑒𝑛𝑡𝑜𝑗𝑎𝑚𝑠, 𝑘𝑒𝑖𝑐̌𝑖𝑎𝑛𝑡𝑖𝑒𝑚𝑠 𝑎𝑢𝑡𝑜𝑚𝑜𝑏𝑖𝑙𝑖𝑢̨ 𝑝𝑎𝑑𝑎𝑛𝑔𝑎𝑠, 𝑟𝑒𝑖𝑘𝑒̇𝑡𝑢̨ 𝑖̨𝑠𝑖𝑚𝑖𝑛𝑡𝑖 𝑘𝑒𝑡𝑢𝑟𝑖𝑠 𝑝𝑎𝑔𝑟𝑖𝑛𝑑𝑖𝑛𝑖𝑢𝑠 𝑏𝑢̄𝑑𝑢𝑠, 𝑘𝑎𝑖𝑝 𝑎𝑡𝑠𝑖𝑠𝑣𝑒𝑖𝑘𝑖𝑛𝑡𝑖 𝑠𝑢 𝑠𝑒𝑛𝑜𝑚𝑖𝑠 𝑖𝑟 𝑛𝑒𝑏𝑒𝑟𝑒𝑖𝑘𝑎𝑙𝑖𝑛𝑔𝑜𝑚𝑖𝑠.

🟡 Autoservisai, kuriuose keičiate senas padangas į naujas, privalo priimti senas padangas.

🟡 Padangų pardavėjai taip pat privalo priimti iš pirkėjo senas padangas, kai šis perka padangas tai pačiai transporto priemonei. Tiek autoservisai, tiek pardavėjai privalo priimti tiek senų padangų, kiek klientas įsigyja naujų tai pačiai transporto priemonei. Derėtų rinktis tik tuos autoservisus, kurie savo veiklą yra deklaravę aplinkosaugai, nes tik taip galite būti tikri, kad pas juos patekusios atliekos bus sutvarkytos tinkamai. Informaciją apie savo veiklą aplinkosaugai deklaravusius autoservisus galima rasti svetainėje https://atliekos.lt/autoservisai/

🟡 Galima padangas atvežti į didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę.